Czy zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne?

Większość ludzi szukających szybkich sposobów na wzbogacenie się, zadaje sobie właśnie tytułowe pytanie. Najczęściej osoby młode bądź osoby, które dopiero planują rozpoczęcie zawierania zakładów u bukmachera nie do końca wiedzą, czy obstawianie meczów w Polsce jest legalne. Jak więc to wygląda?

Firmy bukmacherskie zarejestrowane w Polsce

Na polskim rynku zakładów bukmacherskich zdecydowanie przeważają firmy, które są zarejestrowane w Polsce. Sprawia to, że działają oni w Polsce w pełni legalnie, na zasadach zgodnych z prawem.
Firmy bukmacherskie do legalnego funkcjonowania w naszym kraju, muszą posiadać specjalną licencję od Ministerstwa Finansów. Uzyskanie takiej licencji powoduje, że dany bukmacher może oferować legalne zakłady bukmacherskie w Polsce.

Zagraniczni bukmacherzy w Polsce

O ile sprawa firm bukmacherskich, które są zarejestrowane w Polsce jest dosyć jasna i oczywsita, o tyle sytuacja firm zarejestrowanych poza granicami naszego państwa już taka klarowna nie jest. Wynika to z faktu, że niektóre firmy bukmacherskie z zagranicy posiadają nawet stronę internetową w języku polskim, jednak nie posiadają oni oficjalnego zezwolenia na prowadzenie zakładów bukmacherskich na Polaków i osób przebywających na terenie Polski.
Jednak oczywiście niektóre firmy bukmacherskie z zagranicy uzyskały potrzebne zezwolenie od Ministerstwa Finansów i mogą legalnie oferować zakłady bukmacherskie w Polsce.
Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na aspekt posiadania przez danego bukmachera odpowiedniego zezwolenia na legalne prowadzenie zakładów bukmacherskich dla osób z Polski, ponieważ w przeciwnym razie możemy zostać pociągnięci do konsekwencji z tego tytułu.

Co ma więc wpływ na legalne prowadzenie zakładów bukmacherskich przez danego bukmachera w Polsce?

Zakłady bukmacherskie w Polsce są w pełni legalne. Jednak nie wszyscy bukmacherzy w Polsce działają w pełni legalnie. Należy o tym pamiętać i zawsze przed rozpoczęciem gry u danego bukmachera sprawdzić, czy dany bukmacher na pewno posiada zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich w naszym kraju.

Uzależnienie od zakładów bukmacherskich